Seo Roi – Seo Yatırım Getirisi

Seo Roi

Seo roi yani seo yatırım getirisi hesaplamak için finansal uzman yada seo uzmanı olmanıza, karmaşık makaleleri yada kahve falı tadında seo roi hesaplama aracı yayınlayan sitelerde zamanınızı harcamaya hiç gerek yok. Mantığı size baside indirgenmiş olarak anlatmaya çalışacağız, kavradığınızda tüm siteleriniz ve seo yatırımlarınızı artık çok daha bilinçli yapacaksınız. Size hiçbir getirisi olmayacak kelimeler için cebinizden uçuk bütçeleri kopartmaya çalışan seocularla artık bağınız olmayacak.

Kuşkusuz en yüksek getirili yatırım araçlarından biri haline gelen seo size ne kadar kazandıracak, web sitenizde pazarlamakda olduğunuz ürün yada hizmetlerin satış grafiğini arttırmak için ayırdığınız seo giderleri maliyetleri karşılayacakmı .?

Elbette seo hizmeti almayı planlarken cevaplarını arayacağınız en önemli soruların başında bunlar gelmeli. Sektörel prestij amacı ile ilk sayfada olmayı planlıyorsanız reklamın kötüsü pahalısı olmaz düşüncesindeyseniz seo yatırım getirisi mali analizleri elbette çok’da ilginizi çekmeyecekdir ama, seo için harcayacağınız paradan yüksek kazanç geri dönüşleri hayal etmeye başlamadan önce yazımızı dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

 Seo yatırımı maliyetli bütçeler gerektirmekte tabi bununda bir karşılığı mutlaka olmalı.

Seo yatırımınıza başlamadan önce sektörünüz ve hedeflediğiniz anahtar kelimelerin google aramalarındaki sayısal sonuçlarını mutlaka kontrol edin, yaklaşık en net sonuçları google anahtar kelime planlayıcı araçlarından alabilirsiniz

Kelime yada kelimelerinizin gerek reklam verenlerin TBM ( tıklama başına ödenen miktar ) gerekse google arama motorunda aylık -yıllık olarak aranma yüzdelerini ve diğer tüm detaylı aranma hacimlerini öğrenin. Bu kaynakdan edineceğiniz fikirler sizin seo roi için yol haritanızı oluşturmaya başlayacakdır.

AŞAĞIDAKİ GÖRSELDE İLK SAYFADA YAYINLANAN SİTELERİN TOPLAM ZİYARETCİLERİN NE KADARINI KENDİ SİTELERİNE ÇEKTİKLERİ (% of Cliks )  VE GELEN ZİYARETCİLERİN SİTEDE KALMA SÜRELERİNİ ( % Time Spent ) YAKLAŞIK OLARAK BETİMLEMEKTEDİR.

seo roi hesapla
Şimdi seo roi hesaplamaya başlayabiliriz

Google keyword planner’dan hedeflediğiniz kelimenin aylık yada yıllık aranma hacimlerini aldınız diyelimki hedef kelimeniz google’da aylık 500 kez aratılıyor, siz’ de bu kelimede ilk sayfada olmak için seo çalışması satın aldınız ve size maliyeti 3000 TL oldu. Siteniz ilk sayfada 4. sırada olduğunu varsayalım buda demekdir’ki toplam 500 ziyaretcinin yaklaşık %4 ü sitenize gelecek ( 20 ziyaretci diğer deyimle 20 potansiyel müşteri ) , potansiyel müşterinin reel müşteriye dönme şansı tamamen sizin hizmet kaliteniz geçmişdeki referanslarınız ve fiyatlarınızla orantılıdır,  şayet sunduğunuz ürün yada hizmetler kalite ve fiyat olarak piyasa şartlarının en uygunu ise 20 ziyaretciden büyük çoğunluğundan gelir elde edersiniz, ürün ve hizmetin maliyetini ve kar marjınızı siz biliyorsunuz ve bu kelimede 3.000 TL seo bütçesi harcamaya değermi değmezmi artık karar sizindir, yada Google anahtar kelime planlayıcısını kullanarak sektörünüzde daha yüksek aranma hacimli bir kelime seçerek yolunuza devam edebilirsiniz. Başka bir seçenek daha sunmak gerekirse bize ulaşırsınız ve uzmanlarımız tüm analizleri detaylı olarak ÜCRETSİZ  hizmet ile size sunarlar siz en düşük bütçe ile en yüksek SEO ROİ’nin keyfini birçok müşterimizin yaptığı gibi bizimle yaşamaya başlarsınız…