Seo Paketleri – Konfeksiyon Seo

Seo çalışmalarına olan talebin artması ile birlikte gerek bireysel seo çalışması üreten kişiler gerekse kurumsal anlamda seo çalışması yürüten oluşumlar’da yeni bir hizmet anlayışı türedi ; SEO PAKETLERİ

Nedir Bu Hazır Seo Paketleri

Takip ettiğiniz bazı webmaster forumlarında yada seo bloglarda hazır paket satışlarını görmüşsünüzdür, satılan seo paketlerine yapılan yorumlarda hayli ilginç ; ” seo paketinizden yaptırdım faydası olmadı , seo paketinizden aldım sitem filitreye girdi yada seo paketinizden aldım sıralamalarda olağanüstü yükseldim”

Hiç şüpheniz olmasın hazır paket seo uygulamaları satın aldığınızda sizde bu yorumlardan birini yazacaksınız.

Her sitenin ihtiyacı olan seo çalışması farklıdır, ne kadar hangi kaynakdan backlink ihtiyacı var yada yok – hazır planlanmış olan paket seo stratejisi sizin siteniz için ne derece uygun, bu ve buna benzer açılımların tamamı seo değişkenlerindendir. Şayet sitenizin analitik anlamda seo performansı hakkında bilginiz yoksa alacağınız hazır paket tamamen şans yada büyük risk içermektedir. Bu sebeple hazır paket alımı yapmadan önce mutlaka güvendiğiniz bir  seo uzmanına sitenizi  analiz yaptırtın ve alacağınız paket detaylarını ona iletin.

Hazır paket seo uygulamalarında karşınıza çıkacak diğer bir handikap ise seo çalışması satan kişinin bu pakedi illegal içerikli site sahibi müşterilerinede uygulayıp uygulamadığıdır. Kullandığı sosyal medya kaynakları bloglar ve diğer web kaynaklarında sizin url’niz ile bir anda komşu olan illegal içerikli url’ler sitenize inanamayacağınız şekilde zarar verecekdir.Ayrıca, seo paketi uygulmasını yaparken proxy kullanıp kullanmaması, anahtar kelimelerinizin belli bir algoritmik düzeyde kullanılmaması, tek bir makale ile yüzlerce binlerce backlink akışı yaratması olasılıklarıda geri dönüşü olmayan felaketin başlangıcına sokacakdır sizi.Satıcının seo paketi içeriğinde kullandığı web siteleri bloglar’ın trust rank düzeyleri ve google gözündeki değerlerinin ne olduğunu bilmemenizde ayrı bir soru işareti.

Biz hazır seo paketlerine güzel bir isim bulduk ” Konfeksiyon Seo ” yani hazır kalıp dikilmiş bir ceket gibi düşünün, ceket 42 beden ve bu beden ölçüsünü herkese giydirmeye çalışın, kimilerine tam gelecek kimisine ufak yada çok dar gelecek sıkacak rahatsız edecek yada sonunda biryerlerden yırtılacak. İşin daha kötü sonucu ise ; google açısından sitenize zarar verebilecek uygulamaların geri dönüşü kurtarılması ya çok zor zaman isteyen ve maliyetli bir çalışma olacak yada 50 Liraya seo yaptırayım derken ekmek tekneniz olan gözünüzden sakındığınız sitenizi kurtarılmayacak hale getirip çöpe atacaksınız. Unutmayınız, bedava peynir sadece fare kapanında bulunur…