Şifalı Bitkiler

Editörlerimiz tarafından seçilen siteler arasında bugün size sağlık ve doğallık içeren bir konsept sunmak istedik.

Seçtiğimiz web sitesi oldukça geniş kavramlı bir konuyu ele almakta, genel hatlarıyla bitkiler ve bitkilerin yararları çeşitleri olarak açıklayabileceğimiz site’de, ilginizi çekebilecek tüm konular oldukça detaylı bir şekilde ziyaretçilerin bilgisine sunulmuş. Gerek beslenme gerekse sağlık  ve gerekse kozmetik alanların’da doğal ürünlere dönüş’ün yaşandığı günümüzde faydalı bir kaynak bulduğumuzu düşünerek sizlerle paylaşmak istedik. Siteyi ziyaretiniz öncesinde ana hatlarıyla özetleyecek olursak ; bitkisel ürünler şifalı bitkiler bitkisel güzellik ürünleri başlıklı konular öncelikli dikkatimizi çekenler oldu.Ayrıca botanik açıdan değerlendirme arayışındaysanız bitkiler ve bitkiler hakkında bilinmeyenler başlıklı kategorileri muhakkak ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Site içeriğinde konu paylaşımlarında şifalı bitkiler alanına’da yeterli düzeyde yer verilmekte, hangi bitki türevlerinin ne tür hastalıklarda önleyici yada tedavi edici özelliğinin bulunduğu detaylı olarak anlatılmakta.

Kişisel olarak ilgimizi çeken diğer bir kategori’de bitki çayları oldu. Bu kategoride birbirinden farklı doal bitki çaylarının hazırlanışı sunumu ve kullanım alanları konusunda verilen bilgiler oldukça ilgi çekici olduğunu söylemeliyiz.

Web sitesinde çiçek severler’de unutlumamış.İlgi alanlarına göre çiçek yetiştiriciliği konusunda farklı ipuçlarına ulaşmanız mümkün. Hangi çiçeğin ne tür koşullarda daha verimli yetişeceğinden tutun’da, çiçek yetiştirme tekniklerine kadar detaylarla ziyaretçilerin beğenisine sunulmuş yazılara rastlıyorsunuz.

Özellikle hanımların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bitkisel güzellik kategorisi altında yayınlanan makalelerde, bitkilerden elde edebileceğiniz güzellik ürünleri ve bitki desteği ile sağlayabileceğiniz cilt bakımı konularını oldukça yararlı bulduk.

Web sitesi, bitkiler konulu hazırlanması gereğince başka bir alanda’da bilgilendirmeyi uygun görmüş ;

Bitkisel yemek tarifleri, başlıklı kategori altında onlarca birbirinden farklı bitkilerden hazırlayabileceğiniz sağlıklı yemek tarifleri ile bizden tam puan almayı başardı. Vegan okurlarımız ve beslenme diyetinde bitkisel gıdaya önem verenlerimiz için oldukça etkili bir kaynak sunduğumuzu düşünüyoruz.

Şayet beslenme kozmetik ve sağlık alanlarında bitkilerin gücüne inanıyorsanız kısaca ön bilgi ile size tanıtmaya çalıştığımız editörün seçtikleri bölümümüzün bu haftaki web adresini ziyaret etmenizi  kesinlikle tavsiye ediyoruz.

TIKLAYIN ; http://www.bitkicenter.com/