Platin Patent Marka Tescil ve Patent Hizmetleri

Küreselleşen dünyada ticari rekabet ortamında, en önemli yatırımınız markanızdır. Marka, müşterilerinize sunacağınız ürün ve hizmetlerinizde kalitenin ve yaratacağınız farkın en önemli göstergelerden biridir. Şirketlerin büyüklüğü sahip oldukları maddi varlıklarından daha çok, markalarının değerleri ile ölçülmektedir. Markalaşmak karlılığı arttırmanın en etkin yoludur. Marka tescil işlemi ise markalaşma stratejisinin temelidir. Taklitçi kişi veya kuruluşların haksız rekabetini önlemenin şartı, marka tescil işlemidir. Marka tescil işleminizin yapılmaması durumunda markanızı taklit edenler veya markanızı sizin yerinize tescil edenler yüzünden firmanızın en değerli unsurlarından olan markayı kullanamanız durumu ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucunda da hem maddi hem de zaman kaybı yaşamanız kaçınılmazdır. İşletme kaydınızın yapılmış olması firmanızı tam anlamıyla korumamaktadır. İşletmenizi Ticaret Siciline kayıt ettiriyor olmanız bu sizin ticaret unvanınızı 556 sayılı K.H.K. ya göre koruma altına alınmış olmanızı göstermemektedir. Bu yüzden marka tescil işleminizi yaptırmak zorundasınız.
Patent Tescil işlemi sanayideki teknik bir problemin çözümü olarak tanımlanan icat için verilen bir haktır. Patent tescil işlemi sizin çalışmanız sonucu ortaya çıkan icat konusu ürünün tüm ticari hakkının size ait olmasını sağlamaktadır. Patent tescili emeklerinizin, çalışmalarınızın sonucu olan icatın sadece size ait olmasıdır. Emeklerinizin korunması için patent tescili çok önem arz etmektedir.
İlk olarak endüstriyel tasarım ve endüstri ürünleri tasarımı ile aynı faaliyet içerisinde bulunmaktadır.. Endüstriyel tasarım sanayi devriminden sonra ortaya çıkan bir kavramdır. Kısa bir tanımla endüstriyel tasarıma, seri üretime uygun ürün tasarlama işi denebilir. ICSID’in tanımına göre tasarım, amacı objelerin, işlemlerin, hizmetlerin ve her türlü sistemin çok yönlü özelliklerini meydana getirmek olan bir üretme aktivitesidir. Bu yüzden tasarım, teknolojilerin yenilikçi insancıllaştırılmasının ve kültürel – ekonomik alışverişin odak noktasını teşkil etmektedir. Endüstriyel tasarım ise hem kullanıcının hem üreticinin ortak faydalarını baz alarak, bir ürünün veya sistemin form, fonksiyon ve maddi, manevi değerini optimize eden özellikler ve konseptler ortaya çıkarma aktivitesidir.
Platinpatent olarak, uzman kadromuzla marka, patent, endüstriyel tasarımlarınızın tescil işlemlerinizi yapmaktayız. Marka, patent, endüstriyel tasarımlarınızın tescil  takibi ve izleme işlemini uzman kadromuz ile başarılı bir şekilde sağlamaktayız.