HaberZ Hakkında

Haber siteleri arasından editörlerimizin seçtiği bir haber sitesi ile konumuza devam ediyoruz.

haberz

Haber Z

Münevver Karabulut Cinayetinde Yeni Sırlar Ortaya Çıktı

İstanbul’da 3 Mart 2009 tarihinde işlenen ve uzun süre Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili bazı sırlar ortaya çıktı. Cinayetin işlendiği İstanbul Bahçeşehir’deki villada bulunan 700 bin dolar inceleme altına alındı.

Cinayet soruşturması sırasında villayı görüntüleyen kameraların bozuk olduğu iddia edilmişti. Cinayetin işlendiği villada cinayet gecesi tutulan tutanakta geçmeyen 700 bin dolar ile ilgili inceleme başlatıldı.

Cinayet hakkında tutanak tutan 6 polis hakkındaki iddialarda, 7 Mart 2009 tarihinde yaptıkları inceleme kameraların aslında kayıt aldığı fakat bu polisler tarafından bu kayıtların silindiği belirtiliyor. Söz konusu 6 polis hakkında 7 ıl hapis cezası isteğiyle dava açılmış durumda.

Polislerin suçlandığı iddianamede kamera kayıtların aslında kayıt tuttuğu halde yeterince incelenmediği hatta bazı bölümlerin silindiği suçlaması yer alıyor.

Mahkeme konuyla ilgili raporu bir yıl önce TUBİTAK’tan istemişti. TUBİTAK’tan gelen yanıt şu şekilde: “Kritik projelerimizin yoğunluğu sebebiyle bu inceleme için ayırabilecek personelimiz yoktur.” Mahkeme bu yanıtın ardından cinayet dosyasını Jandarma Kriminal Laboratuvar’ına yolladı.

Jandarma Kriminal Laboratuvarında yapılacak incelemelerin sonucunda, kamera kayıtlarının nasıl silindiği ve olayların nasıl gelişmiş olabileceği hakkında yeni fikirler oluşacak.

Dava Sürecinde Neler Yaşanmıştı?

Lise öğrencisi olan Münevver Karabulut 3 Mart 2009 tarihinde sevgilisi Cem Garipoğlu tarafından korkunç bir şekilde öldürülmüştü. Karabuut’un cesedi bir çöp konteynerında bulunduktan sonra büyük çaplı bir soruşturma başlatılmış ve yapılan incelemeler sonucunda katilin Münevver Karabulut’un sevgilisi olan Cem Garipoğlu olduğu anlaşılmıştı.

Tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda katil Cem Gariboğlu, uzun süre saklanmış ve teslim olmamıştı. Katilin bu kadar uzun süre yakalanmamış tüm kamuoyunun büyük tepkisine sebep olmuştu. Katilin yurt dışına kaçtığı söylentiler Emniyet tarafından yalanlandı.

Cem Garipoğlu cinayetten 197 gün sonra teslim olmuştu. 2009’un Kasım ayında biten soruşturma sonrası Cem Garipoğlu’nun babası da yargılananlar arasında yer aldı. Cem Garipoğlu’nun babası delilleri yok ettiği, annesi katili sakladığı, amcası suçluyu kayırmak iddialarıyla yargılandı. Tutuklanan baba mahkemenin ikinci davasında serbest bırakılmıştır.

Cinayet davası Cem Garipoğlu 24 yıl hapis, Annesi ve amcasına da 3’er yıl hapis ve Babanın ise beraat etmesiyle sonuçlandı.

Olayın son aşamasında Cem Garipoğlu 10 Ekim 2014 tarihinde kaldığı cezaevinde kendini öldürmüştür

 

Diğer Haberleri Okumak İçin Siteyi Ziyaret Edebilirsiniz

http://www.haberz.net/