Güncel Haberler – Haberdahi.Com

Editör seçimi web sitesi tanıtımlarımıza devam ediyoruz.
Bu konumuzda size seçtiğimiz web sitesi hakkında bilgiler vermeye başlamadan önce Vizontele filminde’ki unutulmaz sinema replikleklerinden biri ile başlamak istiyorum;

”Bize gazete 2 gün sonra gelir o’da geçen haftanın gazetesidir ”

Yıllar öncesinin Türkiyesinden günümüze dek ne çok değişti. Hiçbirşey değişmediyse artık internet var ve güncele dair yaşanan her ne varsa anında ayaklarımıza serilir oldu.Artık her şeyden anında haberimiz oluyor ve bu gelişim birçok alanda olduğu gibi internet alanında güncel haberler ‘in paylaşımını sınırsızca hizmetimize sunuyor.
İnternet kullanımının ülkemizde hızlı artışı sosyal medyanın keyfi ve gücünün keşfi habercilik alanında ciddi bir portföy gelişiminede sahne oldu. Haberleri gazetelerden Tv’den değil artık internetten takip eder olduk, talep böyle hızlı yükselince haber sitelerinin sayısındaki artışda kaçınılmazdı.

Şimdi gelelim editörümüzün seçtiği ve sizlerle paylaşmak istediğimiz haber sitesine.

Haberdahi.Com

Siteyi ilk incelediğimizde gözümüze çarpan şey haber paylaşımları oldu, yani okuyucusuna yorum değil haber sunuyordu, ayrıca paylaşılan haberlerin usta editör klavyesinden çıktığıda dikkatimizden kaçmadı. Bu bizim için öncelikli artılardan biriydi, ayrıca içerik zenginliği ve ziyaretçilerin ilgi alanlarına göre oluşturulmuş kategoriler burç yorumları gazete manşetlerinin tek çatı altında yayınlanıyor olması, futbol liglerininin puan durumlarının güncel ve anlık olarak yayınlanması, hatta birçoğumuzun özellikle dikkat ettiği hava durumunu günlük takip etmenize yarayan işlevsel araçları gerçekten beğendik.

Web sitesi habercilik anlamında son dakika haberleri , gündem,eğitim haberleri,dünyadaki gelişmler,spor haberleri,sağlık haberleri,teknoloji haberleri,yerel haberler ve medya alanlarında yaoğunlaşmış görünüyor. Özellikle teknoloji alanındaki gelişmeleri duyurduğu makalelerini ilgiyle okuduk. Facebook sayfa bağlantılarını yayınladıkları araç üzerinden’de sayfalarını beğenerek takip etmeye başladık. Sonuçta güzel işler her zaman takdir edilmeli diye düşünüyoruz. Site içeriğinin yanısıra sayfaların hızlı açılması ve zararlı kod vb rahatsız edici unsurların olmaması, yayınlanan haber içeriklerinde genel ahlak ilkeleri ve kişilik haklarına saygı felsefesi benimsemiş olmalarıda ayrı bir takdir konusu oldu. Dİleriz yayıncılık performansları ve yayın ilkelerini aynı çizgide tutarak internet haberciliğinde çok daha üst seviyelere ulaşırlar, kendilerine başarılar diliyoruz.

Sözü daha fazla uzatmayalım ve haberdahi.com’u ziyaret ederek sizinde görüşlerinizi almayı istediğimizi belirterek bu haftaki editörün seçtikleri bölümündeki tanıtımımızı tadında bırakalım

SİTEYİ ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
http://www.haberdahi.com